pl-PL

Przebieg wynajmu namiotów i hal - Część 1: Pytanie wstępne

Zeltverleih-Mehlhose 03.07.2017

Prawdopodobnie najczęściej stosowanym sposobem na zwiększenie powierzchni magazynowej lub innej za pomocą namiotów i hal jest wynajęcie. W tym trzyczęściowym artykule chcemy przedstawić Państwu szczegółową sekwencję od pytania wstępnego do gotowego namiotu i hali. Pierwsza część dotyczy pytań wstępnych oraz wszystkich informacji, które należy mieć przed przystąpieniem do wynajmu. Namioty lub hale nie mogą być tak łatwo postawione - jest wiele rzeczy do rozważenia, niektóre z nich prawdopodobnie nie są znane. 


Jak się z nami skontaktować?

Jeśli Państwo potrzebujecie namiotu lub hali, najprostszym sposobem na skontaktowanie się z nami jest nasza strona internetowa. Można przesłać nam swoje dane za pomocą naszego formularza kontaktowego lub bezpośrednio przez e-mail. Jeśli Państwu już są znane procedury i macie wszystkie niezbędne dokumenty, można przekazać nam szczegółowe informacje o projekcie i dodać do wstępnego pytania profil prośby / arkusze danych lub inne informacje strukturalne. 

Jeśli  Państwo nie macie pewności, jakie reguły należy wcześniej rozpatrzeć, proszę się nie zastanawiać: poprostu nas pytać. Krótka notatka w Państwa przesłaniu wystarczy i proponujemy szczegółową rozmowę. W takim przypadku możemy oczywiście spotkać się z Państwem na miejscu przewidywalnej budowy. Dzięki wieloletnim doświadczeniom nasi specjaliści wiedzą dokładnie, co jest ważne.

Wynajęcie namiotu – Czego należy przestrzegać

U nas w Niemczech wszystko jest dokładnie uregulowane. I tak jest dobrze, aby zapobiec błędom, ale to tesz wymaga szczegółowego planowania wszystkich zaangażowanych. Aby uzyskać wrażenie, co należy wyjaśnić przed wynajęciem, podczas konfigurowania namiotu, oto niektóre z najważniejszych kwestii:

Odpowiednia powierzchnia do montażu namiotów

Powinna istnieć co najmniej płaska powierzchnia do budowy namiotu. Asfaltowa lub betonowa powierzchnia jest idealna do stabilnego mocowania słupów kotwami do dużych obciążeń. Możliwe jest również budowanie na zagęszczonej glebie, np. budowa na żwirze - tutaj, wykorzystywane są zarówno gwoździe naziemne, jak i kulkowe (ciężary betonowe). Dojazd do powierzchni montażowej musi być również łatwy w prowadzeniu, gdy np. ciężki sprzęt, taki jak dźwigi lub duże ciężarówki dojeżdżają do budowy. Chętnie sprawdzimy wszystkie warunki, dokonamy oględzin na miejscu i udzielimy rekomendacji.

Obowiązkowe zgłoszenie / pozwolenie na budowę

Do powierzchni 72 m, namiot magazynowy można budować zazwyczaj bez pozwolenia. Ponadto, jest to zależne od czasu trwania budowy. Do 6 miesięcy jest zazwyczaj wystarczający wniosek o tak zwaną "budowę wędrowną". (wedrowne budowy nie są sprzecznością w sobie, ale są mobilnymi konstrukcjami bez odniesienia do pewnej działki) Jeśli chcecie Państwo wynająć namiot na dłużej niż 6 miesięcy, wymagane jest pozwolenie na budowę. My jako firma wynajmująca namioty posiadamy niezbędne dokumenty - ale najemca / klient musi złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Dokładne przepisy mogą różnić się w poszczególnych regionach w Niemczech – jednakże decydujące są przepisy o budowie w danym poszczególnym regionie w Niemchech.

Odległości od istniejących budynków

Namioty są rzadko ustawiane pojedynczo. W większości przypadków są one budowane w pobliżu już istniejących budynków. Również w tym przypadku należy przestrzegać przepisów prawa budowlanego stosowanego w państwie (w zależności od regionu).

Rury i przewody w bezpośrednim sąsiedztwie namiotów

W przypadku występujących sieci nadziemnych (np. sieci wysokiego napięcia / telefon) należy zachować odpowiednią odległość. Zarówno dla namiotów, jak i dla dźwigów, które mogą być potrzebne do budowy. Z sieciami podziemnymi mogą wystąpić równiesz problemy. O ile są wybrane gwoździe uziemiające jako typ mocowania, to części te sięgają 1 metr w głąb gruntu - tutaj jest absolutnie konieczne wyjaśnienie, gdzie i na jakiej głębokości występują dane sieci. Ale też bez użycia tych gwoździ, rury w ziemi mogą sprawiać problemy -  a mianowicie przy punktowym obciążeniu. Belki nośne namiotów i dodatkowe obciążniki (kotwienie z balastowaniem) zwłaszcza zimą, nie powinny znajdować się nad rurociągami. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić układ rurociągów przed wynajmem - także tutaj proponujemy oględziny na miejscu przez Wypożyczalnie Namiotów Mehlhose.

Jak widać, istnieje wiele punktów do rozważenia przy wynajmowaniu namiotu, ale Wypożyczalnia Namiotów Mehlhose jest do Państwa dyspozycji.

W części 2 przyjrzymy się ofercie i różnym opciom do wyboru namiotów.